Suport Neco – Recenzja | Neco Bottom Brackets Cartridge Cotterless B.B. Sets B910

Od początku tego sezonu rowerowego, który dla mnie zaczął się dość późno, bo dopiero pod koniec marca, używam nowego suportu marki Neco. Jego dokładna nazwa to “Neco Bottom Brackets Cartridge Cotterless B.B. Sets B910”. Oficjalną stronę tego produktu znajdziesz >TUTAJ<. 

Co dostajesz za zakup suportu?

Kupując suport Neco otrzymujemy go w podłużnym pudełeczku, które często ulega zniszczeniu po podróży z dalekiego wschodu. W środku znajduje się zamknięty mechanizm łożyskowy, miseczka do wkręcenia od drugiej strony mufy i dwie śruby. Suport dokręca się za pomocą klucza wielowpustowego. Długość osi jaka została dobrana do mufy to 124 mm. Typów suportów i długości osi jest wiele. Suport ma służyć w moim >Arkusie Proximo VX-220M< w zamian za suport klasyczny, czyli dający się rozebrać na poszczególne elementy. 

Ten rodzaj suportu bardzo narażony jest na działanie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń dostających się do środka mufy w której sporo zostaje wolnej przestrzeni. Montaż suportu klasycznego jest trudny z uwagi na nakrętki, które dokręca się w bardzo trudny sposób najczęściej bez odpowiednich narzędzi. Na powyższym zdjęciu suport był zamontowany w rowerze górskim kupionym jako nowy około trzy lata temu, ale z rocznika 2007. Jego działanie budziło największe zastrzeżenia po zawodach MTB w fatalnych warunkach pogodowych. O zawodach Jura Tour również napisałem artykuł >>JURA TOUR 2017<<

Po zmianie na suport Neco zdecydowanie lżej porusza się korba oraz działanie całości jest bezszelestne. Na tym przykładzie chciałbym pokazać, że warto wymieniać takie podzespoły w tanich rowerach. Osobiście polecam suport Neco jako tanią, ale dobrą alternatywę dla badziewnych suportów.

Neco Bottom Brackets Cartridge Cotterless B.B. Sets B910 – cena 30 zł >>necoparts.com<<

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *