Projekt “Przełaj 18” – renowacja roweru przełajowego krok po kroku | Wstęp #1

Dla mnie jak i również na blogu to najważniejszy projekt w roku 2018 – renowacja roweru przełajowego krok po kroku, czyli projekt nazwany przeze mnie “Przełaj 2018”. Ten wpis ma na celu rozpoczęcie całego projektu i pokazanie Wam Czytelnikom i zainteresowanym co ma on na celu, a ma naprawdę wiele. Zapraszam!

 

Plan przebiegu projektu “Przełaj 18”

 1. Już w najbliższych dniach pojawi się pierwszy wpis o “przełajce”. Będzie on wzorowany na wpisie o >Arkusie Proximo<, czyli będzie zawierał pełną specyfikacje, jej opis, mankamenty i wrażenia z jazdy. We wpisie opowiem przede wszystkim nad czym będę pracować…
 2. W tym samym wpisie co powyżej lub innym kolejnym pojawi się galeria zdjęć z “przełajką” w roli głównej, oczywiście w świetle dziennym o czym wspomniał ostatnio jeden z Czytelników. 
 3. Kolejnym krokiem będzie wstępne zdiagnozowanie wszystkich napraw, które będę musiał wykonać i części, które postanowię wymienić. Będzie to wpis wstępny, ponieważ jestem niemal pewien, że podczas rozkręcania dowiem się o kolejnych krokach, które będę musiał wykonać. 
 4. W tym momencie zacznę rozkręcać rower oraz dokumentować każdy krok na zdjęciach, a ciekawsze elementy tych puzzli zamieszczać tutaj na blogu. Początek rozkręcania planuję na koniec stycznia. 
 5. Koniec projektu będzie w czasie dla mnie nieokreślonym, ponieważ nie znam problemów jakie przytrafią mi się podczas prac (oby takich jak najmniej!). Jednak wiem, że chciałbym napisać kompleksowy poradnik w formie e-book’a do pobrania o renowacji tego typu roweru krok po kroku. Jeśli prace renowacyjne sukcesywnie dobiegną końca taki e-book powstanie. 

Gdzie znajdzie się projekt “Przełaj 18”?

Głównym medium dla wszystkich wpisów będzie oczywiście blog “Rower w Gazie” na którym własnie jesteś. Jednak obserwować przebieg trwania projektu można poprzez przeróżne fora oraz media społecznościowe. Oto wszystkie profile moje oraz bloga i internecie:

 1. Forum Rowerowe Porady – “1RowerwGazie1” [LINK]
 2. Forum Rowerowe – “p.suszek456” – [LINK]
 3. Forum SzajBajk – “pitter129” – [LINK]
 4. Forum Czas na Rower! – “psuszek456” – “[LINK]
 5. Facebook Funpage – “Rowerwgazie.pl” – [LINK]
 6. Twitter – “Rowerwgazie.pl – blog rowerowy” – [LINK]
 7. INSTAGRAM (NOWY!) – rowerwgazie.pl [LINK]

Na tych wszystkich mediach będą znajdowały się odnośniki do nowych wpisów, pytania o napotkane problemy oraz relacja zdjęciowa – do tego posłuży mi świeżo założony Instagram. Myślę, że będzie to ułatwienie dla użytkowników powyżej wymienionych serwisów internetowych, ponieważ wystarczy, że zaobserwujecie któryś z profilów i już będziecie poinformowani na bieżąco. Przede wszystkim zachęcam jednak do subskrypcji newslettera blogowego, który znajduje się na bocznym pasku. 

Cele

 1. Celem renowacji tego roweru jest pokazanie, że da się zrobić coś z niczego. Już niedługo ukaże się specyfikacja, a później galeria zdjęć, która dopiero wtedy może uświadomić, że ten rower na razie jest niczym… 
 2. Nauka serwisowania. Wiem, że nie będzie łatwo, ale jeżeli się uda to po skończonym projekcie będę bogatszy o wiele ciekawych wiadomości. 
 3. Napisanie fajnego materiału przydatnego dla Was tu na blogu i wisienka na torcie – kilku stronowy e-book do pobrania poprzez tę stronę. Temat e-book’a – renowacja roweru krok po kroku. 
 4. Sprzedaż gotowego roweru na wiosnę (może być, że późną) już jako atrakcyjny towar 😉

Myślę, że zainteresuję Was moim pomysłem. W razie sugestii, aprobaty lub dezaprobaty proszę komentować. 

KOLEJNA CZĘŚĆ: rowerwgazie.pl/specyfikacja-roweru-przelajowego/

 1. Wstęp – plan przebiegu projektu – TU JESTEŚ
 2. Specyfikacja i opis roweru 
 3. Rozkręcanie kół – początek rozkręcania roweru
 4. Rozbiórka roweru na części – finalizacja
 5. Oględziny, opis i zdjęcia części 
 6. Jak się ma projekt “Przełaj 18”?
 7. Kompletowanie części i przygotowanie do składania roweru

 

2 Replies to “Projekt “Przełaj 18” – renowacja roweru przełajowego krok po kroku | Wstęp #1

 1. Link do instagrama nie działa a w serwisie nie można wyszukać nazwy użytkownika. Jest literówka w tekście – wisienka na trocie. Nie czepiam się tylko chcę pomóc, żeby nie było :). A sam projekt zapowiada się bardzo ciekawie o ile wszystko będzie pieczołowicie dokumentowane.

  1. Dziękuję za zauważenie błędów. Link do Insta poprawiony, a wcześniej nie działał, bo grzebałem przy nazwie użytkownika, która uległa zmianie na: rowerwgazie.pl
   Już od tego weekendu zaczynam pierwsze działania oraz wpisy o specyfikacji roweru przełajowego. Zachęcam do śledzenia, a ja postaram się nie zawieść! 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *